درباره قلعه ماران رامیان

پارک ملی گلستان-اجاره ماشین-اجاره خودرو
درباره پارک ملی گلستان
آذر ۱۴, ۱۳۹۶
غار شیرآباد-اجاره ماشین-اجاره خودرو
آشنایی با غار شیرآباد
آذر ۱۶, ۱۳۹۶
قلعه ماران رامیان-اجاره ماشین-اجاره خودرو

قلعه ماران رامیان-اجاره ماشین-اجاره خودرو

قلعه ماران رامیان

 

 

اجاره خودرو برای قلعه ماران رامیان

قله ی قلعه ماران که به نامهای قلعه موران یا دژتاکی هم معروف است در استان گلستان و در جنوب غربی شهرستان رامیان واقع شده است.اجاره خودرو گرگان در نزدیکی و پای دامنه کوه قلعه ماران روستایی به نام پاقلعه واقع شده و در ضلع شمالی قله ی قلعه ماران هم پناهگاه قلعه ماران واقع شده و برای رسیدن به این پناهگاه از روستای باقرآباد هم دسترسی وجود دارد.

قلعه ماران رامیان-اجاره ماشین-اجاره خودرو

قلعه ماران در ۱۲ کیلومتری جنوب غربی شهر رامیان و رامیان در ۷۶ کیلومتری گرگان واقع شده است.این قلعه که به نام های قلعه میران، قلعه موران و دژتاکی نیز مشهور است، قله‌ای به ارتفاع ۲۴۳۰ متر است که در بالای این قله، زمینی مسطح به مساحت ۳ کیلومتر مربع قرار دارد.قلعه ماران دارای چشم اندازهای جالب و زیبا است، چشمه آبی در بالای آن وجود دارد و اطراف قلعه از غنای طبیعی جالبی برخوردار است.

قلعه ماران رامیان-اجاره ماشین-اجاره خودرو

اجاره ماشین برای قلعه ماران رامیان

این بخش از رامیان و این قلعه در گذر زمان توجه بسیاری از امرای عرب، مغول، ترک و فارس را به خود معطوف کرده است اجاره ماشین گرگان و در دوره های مختلف تاریخی مرکز و پایتخت بعضی حکومت‌ها از جمله سلسله اشکانیان بوده‌ که برای ییلاق به آنجا مهاجرت می کردند.در پیرامون قلعه ماران، خرابه ای است که یک زندان، یک چاه و اراضی قابل کشت درآن وجود دارد.

قلعه ماران رامیان-اجاره ماشین-اجاره خودرو

در دوره تیموریان، تیمور و پسرش به نام میرانشاه وارد رامیان شده و در قلعه ماران دو دژ ساختند که یکی از آنها به نام قلعه میرانشاه بوده و از آن پس این قلعه، به قلعه میران معروف شد.برای رسیدن به قلعه ماران باید از روستای پاقلعه عبور کرد. جاده این روستا از میان جنگلهای سرسبز و زیبایی می گذرد. این روستا یکی از مسیرهای اصلی صعود به قله ماران محسوب می شود.

قلعه ماران رامیان-اجاره ماشین-اجاره خودرو

فصل بهار فصل مناسبی برای صعود به این قله به حساب می آید چرا که در تابستان به دلیل رطوبت بالای جنگل و در زمستان و پاییز سرمای هوا کار را برای کوهنوردان سخت می کند. اما در فصل بهار تنها موضوع با اهمیت احتمال ریزش باران و سُر بودن مسیر است که گاه شیب زیادی دارد.در اواخر مسیر پرشیب، محلی به نام دوراهی در فایل GPS ثبت شده که با دیدن تابلوی مسیر زمستانی به آن پی خواهید برد.

قلعه ماران رامیان-اجاره ماشین-اجاره خودرو

زمانی که هوا مساعد است نیاز به عبور از مسیر زمستانی نیست و به راحتی از مسیر سمت راست راهی کاسه قله شوید و ۱۵ دقیقه بعد در پایین کلبه ها سر در می آورید. قلعه ماران مسیرهای دیگری نیز دارد که ما هنوز آن ها را طی نکرده ایم و از کم و کیف آن ها اطلاعی نداریم. برای طی کردن مسیر حاضر آمادگی جسمانی متوسط ضروری است. مهر ماه و پاییز تن طلایی یکی از زمان های خوب صعود به این جاذبه طبیعی ایران است.کرایه ماشین در هنگام بارش و مه صعود به قلعه ماران دشوار می شود و امکان گم کردن مسیر و لیز خوردن وجود دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *